(RC): Tygří sága/ Tygrova plavba

10. května 2014 v 7:40 | Milenne |  Recenze (RC)
A třetí z Tygří edice...:3 :D


Tygrova plavba

Tygrova plavba

Díl: 3

Edice: Tygří sága

Nakladatelství: Cooboo

Cena: 389,-

Počet stran: 526

Anotace: Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest - každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a vypořádat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.
****

Kelsey je doopravdy zrádkyně, alespoň tak to usuzuji z tohoto dílu. Její neomalené chování k Renovi je nepochopitelné a to, jak nakonec změní úplně strany…raději nekomentovat i když je to jedna z věcí, co dokonale okořenila celý děj. Kelsey je v tomto díle velice…zbrklá, místy až nesnesitelná (těžko říct, jestli to byl autorčin úmysl) a některé kapitoly byly jako peklo. Na začátku to ještě jakž takž bylo v pořádku…ale hlavně uprostřed to bylo extrémní. A na konci mi jí bylo líto (neodpustí si malinký spoiler), řeknu to jediným slovem: únos. Kdybych ovšem měla shrnout Kelsey od začátku do teď, je to veliká změna. Díky těm dobrodružstvím se totálně překopalo jejich chování a nezbytně musím říct, že je mnohem, mnohem chytřejší.Tentokrát tu nebude Kišan, svou pozornost zaměřím na Rena. Ren…v téhle knize je hodně zraňován, dalo by se říct, že tahle knížka by v pojmu: "Kelsey a Ren" navazovala na první díl- ta část, kdy na něj byla naštvaná. Nejenom, že si ji Ren nepamatuje a Kelsey je z toho tak trochu zlomená. V první části je zraňována Kelsey, v druhé Ren, když si jako zázrakem vzpomene na všechno. Ale nebylo by to pořádné drama, kdyby na Rena nečekala zrada…

Více než slibný začátek ponouká, že kniha bude jako vždy naprosto geniální! (A ano, je!) Autorka si neuvěřitelně s tím vyhrála, celé je to procítěné, plné pozitivních i negativních emocí a čte se to jedna báseň. Jde to samo. Celé to plynně navazuje na předchozí díl (Tygrova stezka)- tzn. Následující: Ren si na Kelsey nepamatuje a každý dotek je pro něj neuvěřitelnou bolestí. To těm dvou značně zkomplikuje vztah a tak se stane něco, co bych do Kelsey nikdy neřekla. Jakoby změní strany. Ale o tom si více počtete až v knize…Podstatné je, že je čas na hledání dalšího daru- naši hrdinové nemohou než vyrazit ihned, aby ho co nejdříve našli. S hledáním tak trochu souvisí i obálka- je na ní drak. Dalo by se říct, že se jim do cesty připlete pět draků a oni se budou muset až k tomu nejhlavnějšímu…bílému drakovi.
Můj názor na knihu je velice prostý- autorka mi knihou vytřela zrak. Doslova. Tento díl z edice mi naprosto vytřel zrak, oba předchozí díly snadno strčí do kapsy a moje hodnocení je více než kladné. Tak moc se těším na další díl, že to ani není možné a abych byla upřímná…všichni by si měli knihu přečíst, jinak by se měli stydět.
****
Hodnocení knihy: 18/10 (Zatím má dosud nejdokonalejší kniha, neměla by chybět ani ve vaší sbírce!)

Hodnocení obálky: 5/5 (Drak na obálce je nádherný, těžko si tam představit něco jiného!)

Ukázka: Udělá to? Zírala jsem na Rena, jestli uvidím náznak emocí. Uběhla celá minuta. Poznala jsem okamžitě, že se rozhodl. Natáhl ruku, aby provedl svůj tah. Smál se, když vyhazoval Kišanovu figurku a svoji posouval do domečku. Za chvilku hra končila.
"Vítěz!" usmíval se Ren, opřel se do křesla a založil si ruce. "Říkal jsem ti, že v Člověče nikdy neprohrávám."
Už to bylo víc než měsíc, kdy jsme Rena zachránili před mučením a vězněním na Lokešově základně u tábora Baigů, a tři týdny od té děsné oslavy mých narozenin. Život byl jako očistec. I když jsem mu dala přečíst svůj deník a vypotřebovala všechnu mouku na sušenky s čokoládovými vločkami a arašídovým máslem, nerozvzpomněl se vůbec na nic, nevybavila se mu jediná vzpomínka na mě. V Renově amnézii musel mít prsty Lokeš. Sice jsme se shledali, ale nebyli jsme spolu. Stejně jsem se však odmítala vzdát naděje, že by přece jenom nějak mohl znovu objevit naši minulost. A byla jsem rozhodnutá, že ho osvobodím. Zavázala jsem se, že vyhledám další dva dary, abych naplnila Duržino proroctví a zlomila tygrovo prokletí tak, aby jednou mohli být oba princové normálními lidmi. A to i přesto, že Ren už třeba nikdy nebude znovu můj. To nejmenší, co můžu udělat pro muže, kterého miluju, je, že ho nenechám na holičkách. Nezradím ho.
Každý den, kdy jsem byla Renovi nablízku, ale ne s ním, byl pro mě utrpením. Pan Kadam dělal, co mohl, aby mě rozptýlil. Renův bratr Kišan respektoval moje city a stál při mně jako přítel a opora, i když z každého jeho pohledu či doteku bylo nad slunce jasné, že by chtěl něco jiného. Ren ani já jsme vlastně nevěděli, jak se k sobě máme chovat. My čtyři jsme se pohybovali jako na jehlách, stále v očekávání, že se něco, cokoli stane. Jenom Nilima, prapraprapravnučka pana Kadama, nás udržovala při životě a při smyslech. Jedné noci, kterou místo spánku zase naplňovaly slzy, jsem našla pana Kadama v pracovně, jíž jsme podle výzdoby a krásy říkali taky paví pokoj. Četl nějakou knihu a já jsem si sedla vedle něj, položila mu hlavu na koleno a tiše plakala. Hladil mě po zádech a beze slov mi broukal jednu indickou ukolébavku. Konečně jsem se uklidnila a vypověděla mu svoje obavy. Řekla jsem mu, že se bojím, že Ren je pro mě ztracený, a ptala se ho, jestli se zlomené srdce může opravdu zahojit.
"Na to byste si mohla odpovědět sama, slečno Kelsey. Když jste dřív byla s Renem, bylo vaše srdce šťastné a plné lásky?"
"Ano."
"Mohlo Rena milovat a nebylo příliš zničené zármutkem ze smrti vašich rodičů?"
"Ne, ale to jsou dva odlišné druhy lásky."
"Na jednu stranu jsou různé, ale na druhou ne. Vaše schopnost milovat neklesá. Pořád milujete svoje rodiče, že ano?"
"Samozřejmě."
"Pak to vidím tak, že to, co cítíte, nejsou jizvy na srdci nebo ubývání schopnosti lásky, ale postrádáte svého milovaného."
Podívala jsem se na toho moudrého indického byznysmena a vzdychla: "Je hrozně smutné, že postrádám svého milovaného, když je přitom ve stejné místnosti jako já."
"To rozhodně," připustil pan Kadam. "Možná by bylo nejlepší nedělat nic."

Poslední slova adminky: Knihu každopádně doporučuji naprosto všem, jsem si jistá, že se bude líbit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com