(RC): Thriller/ Zrádný anděl

10. května 2014 v 7:27 | Milenne |  Recenze (RC)
A další...:D

Thriller - Zrádný anděl

Největší obrázek výrobku Thriller – Zrádný anděl

Autorka: Ulrike Bliefert
Díl: 4
Edice: Thriller
Nakladatelství: Fragment
Cena: 199,- (Ve Fragmentu za 169,-)
Počet stran: 184
Anotace: Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla?
Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Leonie
Tato postava je bych řekla asi nejlepší postava knihy, to proto, že je docela dobře promyšlená i když se najdou chybičky, které autorka nevychytala. Celkem dost mi vadí její náladovost- jednou v knize je milá, podruhé naštvaná, pak zase žárlivá a tak pořád dokola! Dále je na ní divné, že žárlí na Sonyu kvůli jejímu mladšímu bráškovi. Nejdřív je ráda, že se ho zbaví, poté nemá ráda Sonyu za to, že jí má radši…Zkráceně Leonie má dvě stránky, myslím, že ten kdo to četl to pochopí. Částečně ji mi i líto, chudák to má těžké, v průběhu děje jí zemře matka a Leonie to bude brát těžce. Ovšem nepodceňujte ji, nakonec na to všechno stejně přijde!
2. Sonya
Sice se tam jiné postavy objevují více než ona, ale něco mi řeklo, že zrovna ji bych sem měla napsat. Proto poslechnu.
Sonya to měla vcelku lehké, neustále se tvářila jako andílek, ale bylo za tím mnohem, mnohem více. Já bych jí asi nevěřila, stejně jako to udělala Leonina kamarádka. Co se týče jejího chování, během knihy se radikálně změnila, naneštěstí záporně, ale to pouze kvůli tomu, že jí její plán vyšel. Otec-matka-dítě. Otec byl Leonin táta, matka ona a dítě nebyla Leonie, avšak její mladší bráška. Tím však moc spoileruji, nebudu vám vykládat, co všechno Sonya udělala, ale řeknu vám, její matka byla doopravdy zlá. Nedivím se, že se osud Sonye zvrtl tak, že to pro ni dopadlo hůř než špatně.
Děj a ohledně něj:
Leonie s rodinou a kamarádkou vyjíždějí do hor. Bohužel se nenajde nikdo, kdo by se chtěl postarat o jejího brášku, proto tím pověří Sonyu, našeho zrádného anděla. Těžko říci, mně Sonya přišla podezřelá už od první chvíle a což teprve, když Leonina matka "nešťastně" zahynula….Abych tak řekla, Sonya celkem úspěšně zaujala její místo v rodině a Leonii od ní vyřadila, Sonya se zdála mnohem chytřejší, když to udělala a až na konci se objeví její plná genialita. Částečně je mi jí líto, částečně jí nenávidím. Ale protože byla nemocná, dávat za vinu se jí to nemůže! Během celého děje se i přihodí několik jiných zvratů, které nijak neovlivní osudy hlavních hrdinů, nýbrž osudy těch vedlejších. O to je četba zajímavější!
Děj je moc dobře rozvinutý, jediné, co mi na něm chybí je akce. Kromě konce se tam nic moc neděje, valná většina jsou hlavně Leoniny úvahy a myšlenky. Je to škoda, kdyby autorka nepsala tolik Leoniných fantazií, byla by kniha dokonalá a zasloužila si deset z deseti. Bohužel je to takhle, proto to skončilo tak, jak je to níže!
****
Hodnocení knihy: 8/10 (Kniha byla mnohem lepší než předchozí díl, ovšem ani tato nebyla dvakrát dokonalá! Každopádně doporučuji!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Moc se mi líbí- dokonalost sama!)
Ukázka:
Ale v plánu promluvit si se Sonjou mezi čtyřma očima udělal Leonii čáru přes rozpočet nějaký virus.
Nicky dostal horečku. Musel přijít dr. Fenner, domácí lékař, a několik dní to vypadalo, že Nicky bude muset do nemocnice se zápalem plic. Sonja nezamhouřila oka, seděla dnem i nocí u Nickyho postele, dělala mu zábaly lýtek a Leonie měla pocit, že během nejhorší noci dokonce plakala. Ale možná to byl jen následek stresu a přílišné únavy. Leonie se nabídla, že ji vystřídá, ale k tomu, aby Sonja ustoupila, bylo zapotřebí, aby s ní táta rázně promluvil.
"Jestli mu zase stoupne teplota, budeš muset zábaly každé dvě hodiny obnovovat," uložila Leonii.
Pak zmizela ve svém pokoji. Nicky spal sice neklidně, ale hlava už mu nehořela jako v předchozích dnech a hrozný kašel se také pomocí léků podařilo utišit. Leonie marně hledala nějakou aspoň trochu pohodlnou polohu na campingovém lehátku, které Sonja vytáhla ze sklepa. Čas od času si zdřímla, pak se zas probrala a naslouchala Nickyho dechu. Po určité době to vzdala. Na nočním stolku měla romantickou detektivku z přelomu století: Londýn v době Jacka Rozparovače. Přesně to pravé na bezesnou noc.
Horká čokoláda by k tomu taky nebyla špatná, pomyslela si, když s brakem pod paží vycházela z pokoje. Po špičkách se kradla po vrzajících schodech dolů do kuchyně. Do modře puntíkova-ného hrníčku - dárek od Connie - si dala kakaový prášek a mléko a postavila ho do mikrovlnky. Když přístroj v nočním tichém domě vydal hlasitý signál, úplně sebou trhla leknutím.
Naslouchala. Nic. Zřejmě nikoho nevzbudila. S úlevou se vydala na zpáteční cestu, zhasla světlo v kuchyni a šátrala po schodech nahoru. Dodatečně jí nebylo jasné, jestli to byl průvan, nějaký zvuk nebo nedobrá předtucha, co způsobilo, že se v půli cesty zastavila. Podívala se nahoru. Přiblížil se zvuk bosých nohou, pak o zábradlí zavadilo krémové hedvábí a zmizelo z jejího zorného pole stejně rychle, jak se objevilo. Po její pravici někdo tiše otevřel a zase zavřel dveře.
Ložnice rodičů! Srdce jí bušilo až v krku. To není možné! Vzpo-mněla si na tentýž výjev před několika měsíci. Tenkrát si myslela, že vidí duchy. Rozhodně odložila věci, které nesla, na okenní římsu a vyběhla po schodech nahoru. Její ruka se několik vteřin vznášela nad klikou tátovy ložnice, místnosti, kterou každou noc sdílel s mámou. Představila si, jak by se zesměšnila, kdyby teď do místnosti vpadla: "Zrovna jsem viděla maminku, jak sem vešla…"
Odtáhla ruku. Z hrdla se jí dral vzlyk. Přitiskla si ruku na ústa. Klid. Jen se nezbláznit! Ale věděla, že tu nejistotu nesnese. Obrátila se a rozběhla se po chodbě. Tady byl Sonjin pokoj. Otevřela dveře a rozsvítila lustr. Sonjina postel byla prázdná.
Kolem šesté ráno se Leonie s úlekem probudila. Na okamžik měla problém se zorientovat. Bolelo ji rameno. Zezdola z kuchyně zaslechla Nickyho hlas. Pak si vzpomněla na odhalení, které učinila v noci. Vstala, přehodila si přes sebe župan a šla si vyčistit zuby.
Poslední slova adminky: Myslím, že kniha bude dobrá i pro náročnější čtenáře- doporučuji ji! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com