(RC): Thriller/ Dvojí tvář

10. května 2014 v 7:31 | Milenne |  Recenze (RC)
Konečně jsem se vrhla na psaní recenzí, tak tu jednu máte! :D
Doufám, že dáte na mé hodnocení, protože kniha si to opravdu zaslouží!!! :D


Thriller- Dvojí tvář

Největší obrázek výrobku Thriller – Dvojí tvář

Autorka: Kathrin Lange
Díl: 6
Edice: Thriller
Nakladatelství: Fragment
Cena: 199,- (Ve Fragmentu za 169,-)
Počet stran: 200
Anotace: Když se patnáctiletá Kim seznámí se záhadným a přitažlivým Lukasem, nemá ani tušení, že chodil s její starší sestrou Ninou, kterou před dvěma lety našli mrtvou - s třpytivou vážkou na obličeji. Kim se do Lukase zamiluje. Neustále ale pochybuje o tom, zda mu může důvěřovat. Ve chvíli, kdy chce na svoje obavy zapomenout, zmizí další dívka. Rozum jí napovídá, aby byla opatrná… Co když je ale všechno jinak, než si myslí?
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Kim
Na rozdíl od starší sestry se mi Kim zdá chytrá, od začátku je podezřívavá a když se začnou dít první shody náhod, pomalu začíná přicházet na to…co se děje. Jejím záchvatům se nedivím, ale dle mě jsou tam až podezřele často, záměr či ne? Každopádně, mně se to líbilo!
Začnou se objevovat první stopy, Kim je tomu na stopě, přesně jako v detektivce. Jenže, tato kniha se nezdá jako smyšlený příběh, je to reálné v všechny postavy včetně Kim jsou jako skutečné.
2. Lukas
A čas na to nejlepší- Lukas! Moje nejnovější nejoblíbenější mužská postava. Lukas je dokonalý, povahově poněkud tajemný, dle Kim i nebezpečný, ale ochotný, věrný, milý, kamarádský a lehce pomstychtivý. Nikdo by se mu nedivil poté, co ve škole Kim šikanují vážkami- abyste pochopili, její sestru našli mrtvou s vážkou na tváři. Zpět k Lukasovi, obdivuji ho, jeho víru, naději i to, že nadále Kim pomáhal (o to více ho zbožňuji!) a to, že si nejdříve začal něco s Ninou a poté i s Kim…svědčí to o tom, že je víceméně přelétavý (jediná negativní vlastnost), ale ten konec…skoro jsem se rozbrečela!
3. Nina
Nemohla jsem si pomoct, ale dopsala jsem sem i Ninu. Kvůli jedinému prostému důvodu- Nina je prostě asi má nejoblíbenější postava z celé knihy. Těžko říct, dalo by se naznačit, že jsem během knihy nebrala jako hlavní hrdinku Kim, nýbrž Ninu. Kvůli její výjimečnosti, tajemnosti a přetvářky jsem se do ní dokonale vcítila, autorka ji vskutku dobře vymyslela a navíc ty básně, které skládala…Nina je mnohem lepší postava než Kim, tak trochu mě mrzí, že zrovna ona umřela, možná, kdyby to bylo naopak, dostala by kniha ještě více bodů. To nemohu posoudit, ale i tak- Nina je nejlepší dívčí postava do které se snadno někteří jedinci vžijí! :)
Děj a ohledně něj:
Jak bylo zmíněno v anotaci, Kim potkalo neštěstí. Její starší sestru Ninu zavraždili, její vrah jí zanechal ránu na duši, stejně jako na tváři její sestry- vážku. Celé to je jedna velká záhada, ale nakonec se všechno v pravý čas ukáže. K tomu je potřeba přečíst celou knihu, ale my začínáme od začátku. V podstatě jediné, co Kim po sestře zbylo je deník s jejími myšlenkami, básněni, vzpomínkami…to celé přispěje k vyřešení vraždy. Kim se ve škole, po jednom z její záchvatů seznámí s Lukasem, tím, kdo jí pomůže a zachrání život. Sice má Kim podezření, že právě on zabil Ninu, ale jedna věc na tom nesedí. Proč by jí zabíjel, když jí miloval stejně jako nyní Kim?
Můj názor na děj se prostý- celé je to geniálně vymyšlené, provázané a napínavé. Postupné odhalování záhad, Kimino přemýšlení nad možnými vrahy, stopami, Ninou je zajímavé, dobře se to čte, jediná délka se snad dá vyčíst, protože bych rozhodně nelitoval toho, kdyby byla delší. Vřele ji doporučuji všem- jak nenáročným, tak náročným čtenářům, je nejlepší že série Thrriler vůbec. Proto doufám, že i následující díly na tom budou stejně!
****
Hodnocení knihy: 10/10 (Bez komentáře, dostatečné vyjádření je v ději a postavách.)
Hodnocení obálky: 6/5 (Mimořádnost obálky je úchvatná, barva se k tématu a obrázek je výstižný!)
Ukázka:
Kim si nechala u vstupu orazítkovat hřbet ruky a očima pátrala po taneční ploše. Sabrinu objevila hned, ale po Marii nikde ani stopy. Nacpala si drobné do kapsy, usmála se na pokladní žvýkající žvýkačku a vešla dovnitř. Nad taneční plochou blikaly světelné skvrny pestrých barev a z reproduktorů hlasitě duněly melodie. Kim si dala sako do šatny.
Vtom si jí všimla Sabrina a nadšeně jí zamávala.
"Kde je Marie?" zařvala jí Kim do ucha, aby přehlušila hudbu.
Sabrina měla podobné oční linky jako Marie. Když překvapeně vykulila oči, všimla si Kim, že se jí při líčení zřejmě třásla ruka. Na levém oku se černá linka třepila a byla tlustší než na pravém.
"Myslela jsem, že tě vyzvedne doma," křičela Sabrina v odpověď. "Nebyla u vás?"
"Byla, ale Sigurd ji poslal pryč."
Kim se zmohla na křivý úsměv.
"Nechtěl mě sem pustit. Jsem tu tajně."
Sabrina dala pusu co nejtěsněji ke Kiminu uchu, protože zrovna začali hrát novou píseň, ještě hlasitější a pronikavější, než byla ta předchozí.
"Ty jsi ale neposlušná!" zasmála se a pak pohodila hlavou dozadu.
Dlouhé vlasy jí jiskřily v barevném světle všemi možnými tóny od oranžové až po krvavě rudou. Kluk, kterého Kim nikdy předtím neviděla, sáhl po Sabrinině paži a chtěl si ji přitáhnout k sobě. Sabrina se mu ale vytrhla.
"Marie určitě brzy přijde," řekla, potom se obrátila ke klukovi a usmála se na něj.
Kim chvíli pozorovala, jak jsou oba propletení, pak se zhluboka nadechla. Co tu vlastně pohledává? Neměla vůbec chuť tančit. V odchodu jí zabránila jen myšlenka na Lukase. Proč ji fascinuje natolik, že v jeho případě zapomene dokonce i na svůj strach z kluků? Na několik minut se poddala hudbě, pak ji Sabrina zatahala za paži.
"Tamhle je!" zakřičela Kim do ucha.
Když ho poznala, poskočilo Kim srdce.
Lukas stál u baru a v ruce držel sklenici s nějakou tmavou tekutinou. Měl na sobě stejné oblečení jako ve škole: Džíny a černé tričko, bundu si zřejmě odložil v šatně. Kim si uvědomila, že ho vidí poprvé bez umolousané džínové bundy, a konstatovala, že má dost široká ramena. Pátral pohledem v davu, ale Kim dosud neobjevil. A tak měla konečně příležitost lépe si ho prohlédnout. Blikavé světlo reflektorů vrhalo odrazy na jeho lícní kosti a světlé vlasy, které mu jako obvykle spadaly do čela. Tři starší dívky stojící opodál měly hlavy u sebe a zcela zřejmě si o něm špitaly. Pakliže o tom věděl, nedával na sobě nic znát. Pozvedl sklenici k ústům, aby se napil.
Pak spatřil Kim. Když sklenici pokládal, měl na rtech úsměv. Podle všeho ho vážně potěšilo, že ji vidí. Kim se mimoděk začala srovnávat se třemi staršími dívkami a ptala se, co na ní Lu- kas vlastně má. Ve srovnání s těmi třemi byla absolutně nenápadná.
"Pojď!"
Sabrina svého partnera letmo políbila na tvář, pak popadla Kim za paži a táhla ji směrem k baru. Musely se prodírat davem, a když se dostaly k Lukasovi, Sabrina oddechovala, jako by za sebou měla běh na sto metrů.
"Ahoj!" křikla na Lukase.
"Ahoj," kývl na ni Lukas a okamžitě se zase vrátil očima ke Kim.
"To je prima, že jsi tady."
Kim bzučelo v uších. Najednou se jí zase udělalo špatně, ale tentokrát to nezpůsobila žádná smutná vzpomínka. Bylo to čistě z nervozity. Koutkem oka pozorovala starší dívky. V jejich obličejích se zračila skepse a nechuť.
Lukas postavil sklenku na pult a vykročil ke Kim, které připadalo, že nevraživost těch tří přímo cítí. Tušila, co si asi myslí: Co si chce ten frajer počít s takovou šedivou myškou? Kim najednou zalila vlna pýchy. Je na diskotéce s nejsenzačnějším klukem z celé školy. A on se zajímá jenom o ni, o nikoho jiného.
Poslední slova adminky: Další thriller, myslím, že jeden z nejlepších, je jedna z nejnapínavějších četeb!

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com