(RC): Pouta

10. května 2014 v 7:47 | Milenne |  Recenze (RC)
Recenzní kniha z nakladatelství Galatea, krimi, kterého nebudete litovat! :)


Pouta

James_Hankins_Pouta_stredni
Autor: James Hankins
Díl: 1
Edice: -
Nakladatelství: Galatea
Cena: 339,-
Počet stran: 400
Anotace: Ranní špička stanice metra, zvuk přijíždějícího vlaku, nástupiště hemžící se lidmi a bezdomovci. Do tohoto okamžiku to mohl být pro státního žalobce Charlieho Beckhama den jako každý jiný, kdyby…Kdyby k němu nepřistoupila shrbená postava bezdomovce, které halí tvář dlouhé vlasy a hustý plnovous. Kdyby Charlie při nastupování do vlaku nehodil do nastavené dlaně drobnou minci. A kdyby v okamžiku, kdy se již dveře zavírají, nezaslechl z mužových úst dvě slova, při kterých se mu zastaví srdce. Dík, WileyWiley - takto Charliemu říkal pouze jeden člověk - jeho starší bratr Jake, investigativní reportér… jenže ten záhadně zmizel před třinácti lety a byl prohlášen za mrtvého…Hledání odpovědí na nevyřčené otázky Charlieho zavedou nejen do nejtemnějších hlubin jeho duše, ale i do temných, mnohdy nebezpečných uliček Bostonu a zločineckého podsvětí. Odpovědi bude muset získat u nejobávanějších lidí ve městě.
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Charlie
Právník (později "vrah") je hlavní hrdina tohoto příběhu. S Charliem jste již od úplného začátku, kdy ještě nic není jasné a vše se postupně vyvíjí. Má celkem úspěšný život, je dobře placený, má milující snoubenku a kromě toho, že už třináct let hledá svého pohřešovaného bratra Jakea mu nic nechybí. Náhle se však v knize stane nečekaný zvrat a celý jeho život je obrácený vzhůru nohama (jak je psáno v anotaci). Pro okolí bude vrah i když on nikoho nezabil, bude hledaný policíí, mafií, která nemá nic než v plánu ho dostala a získat z něj informace o kterých nic neví a k tomu se spojený s mužem jménem Bonz, což je tajmený samotář o kterém nic neví a nemůže mu důvěřovat. Mnohdy, hlavně na konci to Charliemu neuvěřitelně pálí, všechno mu dojde a mimo jiné i během celého děje je Charlie ten chytrý a rozvážný, takže díky němu se stane spousta věcí, které by jinak dopadly špatně.
Děj a ohledně něj:
Samotný děj je však mnohem složitější než se na první pohled zdá, abych vám vše neřekla, to hlavní je, že se Charlie zapojí s mafíí a to zrovna ve dvakrát vhodném vztahu. Mafie na něj totiž má hodně věcí, které ačkoliv neudělal, nikdo mu nevěří, ani moc jeho snoubenka Jessica. Zpočátku je děj idylický, Charlie jako právník je upnutý, možná až trochu moc a nikdy bych nevěřila tomu, že zrovna on bude hlavní klíčovou postavou k tomu, co vlastně nikdy neexistovalo…ale o tom až za chvíli.
Jakmile ho kontaktuje Bonz, což je chlápek, který původně byl také v mafii, vše nabere rychlý obrat, mafie, která si myslela, že je Charlie neškodný v podstatě změnila názor, stal se nebezpečným a hlavně hlavy mafie by udělaly cokoliv pro to, aby Charlieho získaly. Začíná honička, Charlie a Bonz utíkají před mafií a přitom se snaží nalézt něco, co speciálně pro Charlieho ukryl jeho bratr Jake, aby ho ochránil.
Děj celé knihy je shrnutě řečeno plný akce a napětí. Někomu to možná může lézt na nervy, poněvadž je tam skutečně jenom pár stránek, které jsou oddechové, ale někdo jako já to může hltat plnými doušky a nikdy se nenudíte. Díky tomu je kniha skvěle čtivá a jde to v podstatě samo. Postavy jsou samy o sobě sympatické (tedy, některé) a autor má dokonale rozpracované načasování všeho v knize. Hodnocení je tedy níže a já knihu rozhodně doporučuji!
****
Hodnocení knihy: 9/10 (Byla rozhodně lepší, než jsem si zpočátku myslela a stojí za přečtení!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Obálka je půvabná, navíc celkově sedí ke knize a jejímu ději!)
Ukázka: ZDE
Poslední slova adminky: Nakladatelství musím poděkovat za zaslání tak dobrého krimi, málokdy se mi něco takového dostala do ruk!

Děkuji nakladatelství Galatea za zaslání recenzního výtisku! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com