(RC): Mezi nebem a zemí/ Zamilované duše

10. května 2014 v 7:44 | Milenne |  Recenze (RC)
Druhá ze série o duchách, řekla bych, že ještě lepší než minulý díl! :D


Mezi nebem a zemí- Zamilované duše

Největší obrázek výrobku Mezi nebem a zemí – Zamilované duše
Autorka: Stacey Kade
Díl: 2
Edice: Mezi nebem a zemí
Nakladatelství: Fragment
Cena: 229,- (Ve Fragmentu za 195,-)
Počet stran: 208
Anotace: Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem - jediným člověkem, který jí slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi záčíná záležet víc, než je ochotná si připustit?

****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Alona
Od minulého dílu je Alonina povaha mnohem odlišná, Alona začíná být hodnější a mnohem soucitnější, tedy do té doby, než se v její rodině stane něco, co jí promění život vzhůru nohama. Její nevlastní máma Gigi čeká s jejím tátou dceru a Alona se bojí, že jejím narozením by na ní všichni zapomněli a začíná mít obavy. Udělala by cokoliv pro to, aby se vrátila zpátky a no…její sobeckost se vrátila zpátky. Autorka si v tomto díle s její postavou vyhrála, její reakce a myšlenky jsou rozhodně pozoruhodné a to, jak se pohádala s Willem. Myslím, že to její chování je přehnané, ale o to více to dodává knize ten správný šmrnc a dokořenění.
2. Will
Je nerozhodný. To je snad jeho největší a nejdelší reakce, co trvá přes polovinu knihy. Neví, zda-li by bylo dobré zůstat s Alonou i když ona je jeho průvodce ze záhrobí a jen díky ní přežil setkání s "oblakem" v minulém díle a nebo by bylo lepší s ní zůstat. Zpočátku i přes setkání s jednou budoucí "nepřítelkyní" to vypadá, že Alonu u sebe nechá, avšak díky jednomu zvratu (ano, to dítě, co bude mít její táta s jeho novou manželkou) a Willovi doslova přeskočí. A o Aloně ani nemluvím. Ačkoliv se jejímu chování nedivím, reakce obou je poněkud divná. Ovšem i Will se nakonec jako ona vzpamatuje a bude se jí snažit pomoct, když udělala tak hroznou věc.
Děj a ohledně něj:
Děj krásně navazuje na první díl, který jak možná někdo četl skončil velmi dobře. Alona zůstala na zemi s Willem a jak si se do sebe zamilovali přes veškeré problémy. Třeba i to, že Will je živý člověk a Alona duch. Proto, když se jim do cesty postaví jedna nezvaná osoba, Alona začne mít pocit, že Willa ztrácí. To je první překážka, která se jí v tomto díle postaví do cesty. I když Will to takhle nebere a snaží se oné osobě pomoct, alona je jako na jehlách. Cokoliv, co se jí v té době stane je pro ni jako rána elektrickým šokem a i když pro to dělá cokoliv, je jako…praštěná. Dělá věci, které by normálně nedělala, proto, si tím automaticky zadělá na kopu problémů ze kterých se jen tak nevymotá ani s pomocí Willa, který se jí nakonec bude snažit co nejvíce pomoct.
Mně osobně se tento druhý díl líbí více než ten první, tady už nejsou žádné části, u kterých bych se sekala a rozhodně zde jde vidět, jak se autorka ve psaní zlepšila- mnohem lepší působení postav v ději a hlavně je vítanou změnou "méně přemýšlení a rozhovorů- více akce". Na tuhle knížku jen tak něco nemá a každopádně bych byla ráda, kdyby jí i ti velmi nároční čtenáři věnovali pozornost, protože tahle kniha je naprosto bez chybičky (možná s jednou malou neviditelnou) a všechno, co se dalo v ní je.
****
Hodnocení knihy: 10/10 (Bez chyby, neuvěřitelná četba!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Sedí k ději a navíc má styl!)
Ukázka: Věděla jsem, že to bude drsné, až se to Will dozví. Proto jsem svoji prosbu o pomoc formulovala tak obecně. Nemohla jsem riskovat, že bude tak naštvaný, že do nemocnice nepřijede. A přesto, sledovat, jak mu to dochází, jak si skládá všechny střípky dohromady, bylo horší, než jsem si představovala. Možná by bylo lepší, kdybych mu to řekla do telefonu. Zbledl, až na dva červené fleky vysoko na lícních kostech, a tvářil se, jako bych mu jednu vrazila. Ne, tvářil se, jako by mu jednu vrazila jeho máma a pak na něj k tomu všemu ještě dupla.
Will se ode mě odtáhl a pustil moji ruku, jako by ho pálila. Čekala jsem to, a přesto mě bolelo, když jsem pořád viděla na jeho tváři ten znechucený výraz.
"Tos' udělala, aby ses mi pomstila?"
Vyhýbal se mému pohledu a ruce měl sevřené v pěst.
Jeho obvinění mě šokovalo.
"Ne!"
Tak jo, chtěla jsem si prosadit svou, ale ne za tuhle cenu. Jen jsem mu chtěla dokázat, že ho nepotřebuju. Přesto jsem dosáhla pravého opaku. V očích měl rozzuřený, pohrdavý výraz. "Ty si fakt myslíš, že kdybych se chtěla pobavit na tvůj účet, měla bych na sobě nemocniční župan?"
Škubla jsem světle modrou látkou u krku.
"Prostě se mi to vymklo z ruky."
"To vidím," zamumlal.
"Hele, je to i tvoje vina," vyštěkla jsem.
"Jasně," utrousil ironicky, což mě trochu vytočilo.
Copak vážně nechápe, že to svým způsobem zavinil?
"Kdybys nezačal s tou propagandou, že živý jsou důležitější než mrtvý, a jak jsem chtěla, doručil vzkaz mým rodičům, nemusela jsem to hnát do extrému," namítla jsem.
"Takže když řeknu ne, pro tebe je to signál, abys začala krást těla mých kamarádek?"
Přejel si rukama po obličeji a já si všimla hlubokých, ošklivých drápanců a oděrek na vnitřní straně zápěstí a předloktí.
Vyděsila jsem se. Kdy se mu to stalo? Teď asi nebyla vhodná doba na otázky.
"Zaprvé je to jedna kámoška a říká se tomu vypůjčit si tělo," podotkla pohrdavě.
"Jen jsem používala její ruku. Víš, jako když JSEM TI ZACHRÁNILA ŽIVOT."
Will obrátil oči ke stropu.
"Až na to, že…," skousla jsem si ret. "Tentokrát se stalo něco jinýho."
Založila jsem si ruce v podpaží, což je gesto, které mi připadalo důvěrně známé a současně zvláštní. Lily měla v souladu se svými ostatními křivkami o dost větší hrudník než já. Není divu, že se Willovi líbila. Jo, jasně, je dolňák - věřte mi, je to vidět na první pohled -, ale prsa jsou prostě prsa.
"Hodně jinýho," řekl Will.
"Sklapni," vyštěkla jsem.
"Nebyl jsi tu. Nevíš, jaký to bylo."
Odmlčela jsem se a otřásla se hrůzou při vzpomínce na tu totální, naprostou temnotu, v níž jsem se probrala.
"Když mě něco začalo vtahovat dovnitř, nedokázala jsem se tomu ubránit. Nechtělo mě to pustit."

Poslední slova adminky: Pokračování z edice je dokonce mnohem lepší a konečně to i obsahuje více akce a společných chvilek Alony a Willa.

Vřele děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com