(RC): Mezi nebem a zemí/ Čekání na zázrak

10. května 2014 v 7:45 | Milenne |  Recenze (RC)
A poslední z trilogie o duchách...:)

Mezi nebem a zemí: Čekání na zázrak

Mezi nebem a zemí – Čekání na zázrak
Autorka: Stacey Kade
Díl: 3
Edice: Mezi nebem a zemí
Nakladatelství: Fragment
Cena: 239,- (Ve Fragmentu za 203,-)
Počet stran: 230
Anotace: Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily "Ally" Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will - na kterém jí záleží víc, než by chtěla - si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit...

****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Alona/Lily/Ally
Od doby, co je Alona v těle Willovy kamarádky je poněkud…více jako dřív. Možná je i horší verzí samou sebe (ještě, když byla naživu), protože to, co s Lily provede je naprosto…no, nebudeme to řešit. Divím se, že autorka zvládla takový divoký převrat, jak jsem si zvykla na tu milejší Alonu, tahle její verze ve třetím díle se mi naprosto znechutila a tím celou knihu maličko zošklivila. No, abych to uzavřela, Alona se moc nevyvedla, ale díky bohu i ona dostane rozum a všechno…dobře pro ní i Willa dopadne.
2. Will
Tady se místo pro klidného Willa hodně rychle mění a i Will se stává být poněkud jiný (v dobrém slova smyslu) a na rozdíl od Alony to není tak rychlé. Je skutečně jako dospělý, myslí na budoucnost a kolikráte jsou tam chvíle, kdy neví, jestli má Alonu nechat být a opustit jí…celý jeho podíl na knize je velice emotivní a procítěný a zrovna Will bych řekla to zachránil. A teď k ději.
Děj a ohledně něj:
Děj je velmi dobře rozepsaný, abych začala od začátku, souvislý a rozhodně čtivý! Na začátku je několik odhalení (zase Alona) a kolo štěstí se roztočí. Je dost zatajené, jak to s našimi hrdiny bude dál a postupně děj utíká. Alona bude s Willem zpočátku jako na jehlách (očekávejte spuostu "zábavných" hádek) a to jen proto, že se její ješitná, sebevědomá povaha vrátí a s tím, že může znovu žít si dělá, co chce. Například si z Lily (těla, které si vypůjčila) udělá panenku a to Will rozhodně nenese dobře. K tomu se těm dvou do cesty připlete spousta lidí, jak z Aloniny, tak i z minulosti Lily a i noví nepřátelé a pomocníci, v podobě zákeřného a marnivého ducha a pomocníka- média Malachiáše. Celá pointa děje je zpočátku nejistá, avšak brzy se vyjasní a co je nutné vědět- napětí ani akce rozhodně nechybí. A ano, je tam i dobrý konec, ale…všechno je na vlásku. Autorka to promyslela opravdu dobře a kromě Alony (kvůli které jsem knize musela bod strhnout) to bylo vskutku dokonalé a procítěné čtení. Knihu doporučuji a hodnocení je níže!
Hodnocení knihy: 9/10 (Ani nevím proč, ale ke konci jsem brečela!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Je dokonalá! :3)
Ukázka: Zamračila se na nás.
"Co tady děláte?"
Alona nasadila úsměv a zamávala na ni.
"Jen jsme se na tebe chtěli po včerejšku podívat."
Misty ostražitě přikývla a pak ukázala hlavou ke dveřím.
"Pojďte dál."
Alona se vydala po příjezdové cestě a schválně se na mě přitom ani nepodívala. Neochotně jsem ji následoval.
"To, že tě světlo poslalo zpátky, ještě neznamená, že si můžeš dělat, co chceš," zašeptal jsem. Ignorovala mě a pokračovala v cestě. Měl jsem prostě mlčet. Někde v podvědomí jsem to věděl. Byl jsem utahaný, zmatený a naštvaný. Jedna věc byla, že se pokusila Lily změnit; nemuselo se mi to líbit. Jenže to, co mě doopravdy trápilo, bylo, že se mi ta změna líbila. Lily byla vždycky moje kamarádka. Ale jen kamarádka, nic víc. A když jsem ji sledoval, jak jde po příjezdové cestě několik kroků přede mnou, došlo mi, že nemám problém s tím, že Alona změnila Lilyin vzhled; můj problém prostě byl, že se mi teď líbila víc než předtím.
Vypadala jako Lilyina vzdálená, sebevědomější, přitažlivější sestřenice. Připadal jsem si kvůli tomu jako odporný zrádce, jako naprostá sketa; a - nesmyslně - jsem za to chtěl Alonu potrestat, donutit ji, aby se cítila stejně mizerně jako já. Což byl totálně stupidní nápad, ale nedal se zastavit, stejně jako rychle jedoucí auto se spálenými brzdami.
"Nemůžeš Lily prostě zneužít k tomu, abys dostala zpátky svůj dřívější život. Copak ses nepoučila?"
Jakmile jsem ta slova pronesl, přál jsem si, abych je mohl vzít zpátky. Aloně ztuhla ramena a zastavila se. Pak se ke mně otočila s tím povýšeným výrazem, který jsem moc dobře znal. Jen mě vyděsilo, jak na tuhle novou tvář pasoval. Tahle nová verze byla jak Alona, tak Lily. A opravdová Ally.
"Měj se, Wille," prohodila ledovým tónem, který mě zamrazil do morku kostí. "Dej mi vědět, kdybys změnil názor a zjistil jsi něco fakt užitečnýho."
Potom odešla.
Tady to máte. Věděla jsem, že Will bude zuřit, až mě uvidí. Nejsem blbá. Proto jsem chtěla, abychom se sešli u Misty. Věděla jsem, že možná naštvaně odpochoduje, a nechtěla jsem, aby mě hodil domů… nebo, podle okolností, vysadil na protější straně ulice u hřbitova. Jen jsem správně neodhadla, jak bude zuřit. Když se včera paní Turnerová vzpamatovala z překvapení, opatrně mě povzbuzovala, nadšená, když viděla, že se její dcera snaží znovu zapojit do rodinného života. Ráno mě odvezla ke kadeřníkovi na melír, který jsem chtěla, a bez váhání mi svěřila svoji kreditní kartu. Potom mě vy- sadila u Misty a na oplátku chtěla jen její jméno a telefonní číslo. To byl velký posun, pokud jde o moji svobodu, a mohl jen znamenat, že ji můj "pokrok" těší. Asi jsem si myslela, že s Willem to proběhne stejně.

Poslední slova adminky: (Pokud se nemýlím) Konec trilogie je naprosto dokonalý a díkybohu i dobře končící! :)

Vřele děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com