(RC): Krvavá romance/ Polibek nesmrtelnosti

9. května 2014 v 22:11 | Milenne |  Recenze (RC)
Krvavá romance :3

Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti

Největší obrázek výrobku Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti
Autor: Alice Moon
Díl: 1
Edice: Krvavá romance
Počet stran: 248
Anotace: Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?
(Cena: 249,- Ve Fragmentu za 125,-)
Můj názor:- Obsahuje spoilery- Nevím, jak vás, kdo Krvavou romanci četli, ale mně přijde strašně okoukaná. Vždyť zápletka Dívka-Upír je téměř všude! Vezměte si: Bella-Edward, Elena-Stefan, Rose-Dimitrij a jejich ještě mnohem více! Celkově děj je moc hezký. Je tam plno záhad, které se postupně rozplétají, sem tam přibudou další. Sára už na začátku knihy byla podle mě takový ten typ hrdinky- něžný, hodně dívčí, ale zároveň i chytrý a inteligentní. Bylo vidět, že autorka dbala hlavně na ztotožnění Sáry s normálními xti letými dívkami. Rozhodně mi přijde sympatická sama o sobě. Její asi největší změnou bylo, když poznala Dustina (na začátku knihy). Začala pak pátrat po tom, kdo vlastně je. Do zápletky se zamíchá tvz. "Ona", osoba z Dustinovy minulosti o které již více říkat nebudu, abych to těm ostatním nezkazila. No a nakonec se to vyvrbí tak, že Dustin vezme nohy na ramena. Srab. Každopádně, z konce jsem byla napnutá jako struna. Nevím, jak to pokračuje, od Fragmentu mi pošlou recenzní výtisky dalších dílů, takže budu pilně číst a pak se ozvu. Doporučuji!
Ukázka:Fragment
Sára ani nevěděla, jak dlouho ohromeně zírala na ten nepopsatelný výjev. Po chvíli se jí přece jen podařilo odtrhnout od té scény oči a zamířit pryč. Mechanicky vyhrabala z hromady svršků v přeplněné šatně svoje sako a dala se na ústup. Pryč, honem pryč, poháněl ji vnitřní
hlas. Jonathan za ní volal, aby počkala, že ji samozřejmě odveze domů, ale neslyšela ho. Nechtěla nic než běžet. Utíkala a utíkala…
Běžela a nepřemýšlela. Chtěla domů, pryč z toho strašného večírku, z toho domu hrůzy…
Ani si nevšimla, že začalo pršet, nevnímala, že déšť zesílil, že jí z šatů crčí voda a vlasy se jí přilepily k hlavě. Vnímala jen hluk ve svém nitru, šum v uších a burácející tlukot srdce. Nevěděla, jak dlouho už běží, ale když se ocitla v jejich ulici, vypověděly jí nohy službu. Doklopýtala za roh, zakopla, málem upadla a celá udýchaná se s ostrým pícháním v boku dovlekla poslední metry k domu. Bylo jí horko, nevěděla, jestli je víc zmáčená deštěm, nebo vlastním potem. Před jejím vnitřním zrakem se stále vynořovala ona šílená scéna. Zachvátila ji bezmezná hrůza. Anna a Dustin, Dustin a Anna, on na ní, ona s nepřítomným pohledem, on v extázi… divné, odporné, perverzní, šokující… Sára nenacházela žádné vysvětlení, všechno v ní vířilo jedno přes druhé - obličeje, tvary, světla, oči… krev.
I když byly obrazy, které ji pronásledovaly v posledních měsících ve snech, podivné a nepříjemně ji obtěžovaly - tohle je tedy zdaleka předčilo. Když třesoucíma se rukama otevřela dveře domu, přišel další šok. V předsíni stál cizí muž a civěl na ni.

Zatraceně! Zatraceně! Zatraceně! Dustin uhodil pěstí do parapetu ve svém pokoji. Nemohl pochopit, co se stalo, neměl žádné vysvětlení. Jen matně si vzpomínal, jak se to vlastně seběhlo. Jednotlivé obrazy dostávaly postupně jasnější kontury, čímž se mu ovšem rozhodně neulevilo - ba přímo naopak.
Dustin sebou hodil na postel a přitiskl si ruku k hrudi. Ucítil lehké, sotva znatelné bušení - důkaz. Ale intervaly už se zvětšovaly. Brzy bude zase po všem. A pak…
Dustin nevěděl. Zavřel oči a čerstvé události se před ním začaly odvíjet jako film…
Zmatek, dezorientace, slepota - pro všechny, jenom pro mě ne. Konečně, konečně ji můžu nerušeně pozorovat. Ale nesmím. Vlastně bych si to měl sám zakázat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com