(RC): Dívka se sněhem ve vlasech

23. května 2014 v 0:23 | Milenne |  Recenze (RC)
Moje první severské krimi/ thriller a nutno řici, vyplatilo se!!! :)


Dívka se sněhem ve vlasech

Ninni_Schulman_Divka-se-snehem_stredni
Autor/ka: Ninni Schulman
Díl: 1
Edice: -
Nakladatelství: Galatea
Cena: 299,-
Počet stran: 344
Anotace: Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna.Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději.Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Magdaléna
Hlavní postava knihy je poněkud více komplikovanější, než se na první pohled zdá. V celé knize je rozdělena na tři části, první její část je s jejím synem, další ta pracující a poslední ta vyšetřující. Magdaléna je navíc docela dost slušně rozpracovaná postava, hlavně v takových těch akčních, napínavějších chvílích, které i tato kniha obsahuje. Celkově vzato mám na Magdalénu jako postavu dost pozitivní názor, myslím si, že si s ní autorka vyhrála dost dobře, všechno, co se kdy Magdalény v knize týkalo mělo své načasování a hlavně, Magdaléna je taková ta reálná postava, žádná fiktivní. Na rozdíl od jiných hrdinů, kteří se zdají vymyšlení se Magdaléna zdá živá a skutečná. Alespoň takový na mě má dojem.
Děj a ohledně něj:
Děj knihy je hodně zamotaný, přesto po tom drsném čtení se dostaneme pravdy. Pokud mám být upřímná, tato kniha je prvním severským thrillerem, který jsem kdy četla a musím uznat, že se kniha nemá za co stydět. Už začátek je více než slibný, když nás autorka postupně vtahuje do děje, jestli mám být upřímná, je to jedna z málo částí, kde se přímo Magdaléna nevyskytuje, je to část, kde je postava, která bude částečně v příběhu i následně hrát hlavní roli. Jenom trochu jinou než ostatní.
Snad jediné, co mohu knize vyčíst je…nedostatečně vypracované okolí. Ne, že bych příliš dbala na takovéto detaily při čtení, ale připadá mi, že se v tom těžko zorientujete, když se přebíhá přes jednotlivé části buď s Magdalénou nebo jinými vedlejšími postavami. Jinak knize musím pochválit takovou téměř děsivou tajemnost, čtivost, která nezná hranic a nakonec moc poutavý příběh, který způsobil, že si asi severských thrillerů přečtu více. Pokud budou tak dobré jako tato kniha, bez váhání. A tím, bych asi ukončila děj a zbytek máte níže.
****
Hodnocení knihy: 10/10 (První a myslím, že i nejlepší, co jsem četla!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Je krásná, taková správně napínavá a sedí ke knize!)
Ukázka: ZDE
Poslední slova adminky: Knize rozhodně dejte šanci, myslím, že by se hlavně těm starším a náročnějším čtenářům mohla líbit. Doporučuji!

Za poskytnutí recenzního výtisku vřele děkuji nakladatelství Galatea!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ela-vampire.blog.cz ela-vampire.blog.cz | E-mail | Web | 23. května 2014 v 18:44 | Reagovat

To zní dobře asi si to přečtu. Díky za typ :-)

2 Abigail Abigail | 23. května 2014 v 19:05 | Reagovat

Dobrý typ=) nejspíše si ji přečtu až se dostanu přes tu hromadu knih, co mám doma =)

3 adelsdiary adelsdiary | Web | 23. května 2014 v 19:51 | Reagovat

Je to skvělý typ... líbí se mi :)

4 Kikča Kikča | E-mail | Web | 23. května 2014 v 21:22 | Reagovat

Vypadá to skvěle!! :-D

5 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 24. května 2014 v 21:35 | Reagovat

vypadá tu skvěle!:3 Určitě se to pokusím někde sehnat!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com