(RC): Bohyně války/ Antibohyně

10. května 2014 v 7:46 | Milenne |  Recenze (RC)
Aneb po boji vybojovaná naprosto dokonalá kniha, kterou by si měl každý přečíst, jinak se stydět! :33


Antibohyně

Antibohyně
Autor/ka: Kendare Blake
Díl: 1
Edice: Bohyně války 1
Nakladatelství: Baronet
Cena: 299,- (V Knihcentru za 224,-)
Počet stran: 336
Anotace: Antibohyně, to je možná osud, který čeká moudrou Athénu i ostatní bohy Olympu. Všichni si zvykli na nesmrtelnost a věčný život. Všichni si užívají život, který vedou tak, jak se jim právě chce. Jenže najednou je všechno jinak. Vypadá to, že smrt dostihla olympské bohy a už si na ně brousí kosu. Dohořela pověstná svíčka života i věčně žijícím bohům? Někteří ještě žijí. Někteří zemřeli. Ale všichni jsou odhodlaní bít se do posledního dechu za každý den života. Mění se. Některým rostou pírka pod kůží, až je nakonec zadusí. Někteří trpí spalující horečkou. Z jiných se stanou příšery. Z bohyň jsou antibohyně. Z bohů antibozi. Athéna a Hermés pátrají po stopách, které by je zavedly k řešení. Vše je vede k lidské dívce Cassandře, chráněnkyni jednoho z bohů. Ostatní, ve snaze přežít, vyvražďují všechny kolem. Na Olympu žijí ubožáci, kteří jsou jen stíny dávných mocných bohů...

****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Athéna&Hermes
Oba dva tito hlavní hrdinové jsou již od začátku velmi sympatičtí. Autorka vystihla dobře změnu, kterou za ta tisíciletí ti dva vykonali a abych byla upřímná, moc se mi to líbí. Athéna je trochu jiná, než jak jsem si ji představovala, že bude (a překvapí to, bych řekla i vás!) mírnější, vznešenější a ve skutečnosti je to taková drsná holka bohyně. Která stejně jako ostatní bohové z Olympu umírá, docela brutálním způsobem. Pírka sov jí prorůstají celým tělem a postupně ji zadušují…Faktem je, že autorka si s Athénou v příběhu dost dobře pohrála, nemůžu jí nic vytknout. A co se týče Herma i s ním si pohrávala, stavěla mu do cesty nejrůznější překážky. (Maličký spoiler: Hermes umírá tím, že si "požírá vlastní tělo".) Společně těm dvou nic nechybí a hlavně všechny scény, kde se nějak dostáváte do Řecké historie jsou pravdivé a skutečné, takže jde vidět, že autorka dbala i na to, aby základy knihy byly založené na skutečných mýtech.
2. Cassandra&Apollón
Tito dva to mají v příběhu celkem dost zamotané, jsou to sice dva hlavní hrdinové, ale aspoň Cassandra na začátku neví nic- že bohové vymírají, její přítel je bůh slunce a ona je…Shodou okolností na ní mají spadeno jak Athéna s Hermem, tak antibozi jako Héra, Poseidon a Afrodita, takže to začíná být mírně řečeno komplikované, hlavně, když se Cassandra ocitne uprostřed dvou bitevních polí, ve válce mezi bohy na život a na smrt.
Děj a ohledně něj:
Abych začala na začátku, nápad s bohy…rozhodně není otřepaný a i když mě za to možná fanoušci Percyho ukamenují, tohle je mnohem lepší než knihy od Riordana. Kniha má skutečně svou úroveň, je založena na skutečných mýtech a postavy i kniha celková lze popsat jediným slovem- dokonalost. Autorka to skutečně dobře promyslela, akce, napětí ani tajemství v knize nechybí a kdybych měla zajít do detailů:
- V knize jsou zapleteny i jiné postavy z Řecké mytologie než jenom bozi a bohyně
- Všechny smrti jsou jedinečné a nad jimi i jejím vývojem nevisí spousta otázek, jako tomu bývá jinde, je to logicky a stručně vysvětlené
Tak, to by mohlo stačit, nechci vám zde vyzradit úplně vše, protože by to bylo zlé a je jen na vás, jestli knize dáte šanci anebo ne, ale každý by si jí měl přečíst, jinak se stydět!
Hodnocení je níže a já bych velice ráda poděkovala Knihcentru za to, že mi knihu zaslalo!
****
Hodnocení knihy: 11/10 (Četla jsem zatím všechny dosud vydané knihy Kendare Blake, ale Antibohyně je z nich rozhodně nejlepší!)
Hodnocení obálky: 6/5 (Výstižná, krásná a originální!)
Ukázka: ZDE

Poslední slova adminky: Zatím nejlepší kniha za tento rok, kterou jsem četla!

KNIHCENTRUM.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Adminka má právo mazat vulgární a nevhodné komentáře. Platí zde autorská práva na má dílka, pokud je někoho jiného, uvádím odkaz. Zákaz kopírování!!! Přijímám kritiku, ovšem slušně napsanou a nehrajte si na anonymy. Pokud mi chce říct, že píšu hrozně, tak to napište, ale pod normálním jménem nebo přezdívkou. Anonymy nesnáším. -___-
Článek na reklamy je v menu, jakmile někdo napíše jinam, ukousnu mu hlavu!
Obálky knih buď pocházejí ze stránek nakladatelství nebo z Goodreads.com